ZNAJDŹ PRODUKT
Poznaj nas

Historia firmy - Dźwignia

Tradycja sklepu metalowego “Dźwignia” sięga 1945 r., kiedy Aleksander Pawelec, ojciec i teść obecnych właścicieli, założył skromny sklep żelazny w trudnych powojennych czasach.

Od początku powstania firmy wiodącymi produktami były śruby, wkręty, gwoździe i kołki rozporowe. Kontynuujemy tę tradycję, nieustannie rozszerzając asortyment o nowoczesne rozwiązania technologiczne, o których do niedawna można było tylko pomarzyć, jak np. gwintowniki z wiertłem do wkrętarek, wiertła stopniowe, frezy palcowe, czy wkręty nierdzewne samowiercące z końcówką bimetalową.

Często przedstawiamy rozwiązania, które zaskakują nawet fachowców.

W stałej ofercie detalicznej i hurtowej mamy dostępne 11.000 produktów. Kolejne 25.000 specjalistycznych pozycji jest szybko dostępne. Wyprzedzamy popularne markety szerokością i jakością asortymentu oraz niższymi cenami.

Współpracujemy z największymi producentami z Polski, Niemiec, Szwajcarii i Włoch.

Kalendarium firmy - Dźwignia

Prekursorem firmy "Dźwignia" spółka jawna był Pan Aleksander Pawelec - chodząca historia handlu na Wybrzeżu.

W 1945 r. Pan Aleksander Pawelec zakłada Sklep Metalowy "Dźwignia" w Pruszczu Gdańskim.

W 1947 r. pod naciskiem ówczesnych władz jest zmuszony do likwidacji prywatnego sklepu.

Od roku 1947 do 1990 prowadzi jako kierownik kolejno sklepy z art. metalowymi na terenie Trójmiasta w uspołecznionych placówkach handlowych MHD, Społem i Miejska Spółdzielnia "Samopomoc Chłopska".

Od roku 1990 reaktywuje Sklepy Metalowe "Dźwignia" działające na terenach Gdańska - Wrzeszcza, Gdańska - Brzeźna, Gdańska Głównego, Pruszcza Gdańskiego, Redy i Kartuz. W tym przedsięwzięciu uczestniczą między innymi zięć Wiesław Płonowski i Ryszard Kaczmarek, którzy w roku 2001 przekształcają spółkę cywilną w spółkę jawną o nazwie Sklepy Metalowe "Dźwignia" spółka jawna.

Od 20.10.2006 Otwarcie katalogu internetowego www.dzwignia.pl